Kaip gyventi ilgiau? - tutikraigali.lt
Call us toll free: +1 800 789 50 12
Best WP Theme Ever!
Call us toll free: +1 800 789 50 12

Kaip gyventi ilgiau?

KAIP GYVENTI ILGIAU?

 

Kaip gyventi ilgiauRašydamas šį straipsnį prisiminiau, kad buvau šoke, kai būdamas vaikas supratau, kad savo gyvenime turėsiu tik maždaug 80 vasarų! Juokiuosi.

Tada metus skaičiuodavau vasaromis, nes jos buvo mėgstamiausias metų laikas.

Dabar tas šokas senai praėjęs, tačiau manau, kad gyventi ilgai noriu ne tik aš, bet ir žmonės aplinkui.

Mano mergina įsigijo knygą pavadinimu „The Blue Zones“, kurią parašė ilgaamžiškumo ekspertas Dan Buettner.

Joje buvo nustatytos 5 bendruomenės visame pasaulyje, kuriose žmonės gyvena vidutiniškai ilgiau nei 100 metų ir aprašytas jų gyvenimo būdas.

Perskaičiau šią knygą ir nutariau pasidalinti tuo, kas tas bendruomenes siejo. Keletą dalykų iš karto pradėjau taikyti savo gyvenime. Gal tai duos idėjų ir Tau.

Pasirodo nerasi ilgaamžiškumo maisto papilduose ar grožio terapijoje. Tai rasi išsiugdęs kelis paprastus įpročius ir gyvendamas teisingoje aplinkoje.

Taigi, kas buvo būdinga knygoje aprašomose bendruomenėms?

Aktyvumas. Tam, kad gyventi ilgai nėra būtina lankytis sporto salėje ir kilnoti svarmenis. Knygoje aprašomi žmonės gyvena fiziškai aktyvų gyvenimą ir tuo mėgaujasi.

Jeigu dirba sėdimą darbą, tada kiekvieną dieną eina pasivaikščioti. Tai padeda atsipalaiduoti, mažina širdies ir kitas ligas.

Pavyzdžiui, Okinavos ilgaamžių bendruomenė namuose neturi daug baldų. Sėdi, valgo ir ilsisi ant žemės esančių kilimų. Keletą kartų per dieną atsistodami nuo žemės vyresnio amžiaus žmonės sustiprina savo apatinę kūno dalį, todėl yra stabilesni ir tai apsaugo nuo kritimų.

Valgymas. Greičiausiai esi girdėjęs posakį, „Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink, o vakarienę atiduok priešui!”.

Visos aprašytos bendruomenės valgo didžiausias maisto porcijas ryte, o mažiausias vakare. Taip pat jie minimaliai valgo mėsos, o daugiausiai vaisius ir daržoves, kurias užsiaugina savo daržuose prie namų. Mėgsta ožkos pieną ir riešutus.

Bendravimas su šeima ir kaimynais. Kiekviena ilgaamžių bendruomenė turi labai glaudžius ryšius su savo šeima, giminėmis ir draugais. Dažnai vieni kitus aplanko, moka bendrauti, juoktis, išklausyti ir vertinti tai ką jau turi.

Knygoje rašoma, kad mokslininkai studijavę skirtingus 148 tyrimus priėjo išvados, jog žmonės, kurie turi stiprų ryšį su savo šeima ir draugais lengviau sprendžia gyvenimiškus iššūkius ir gyvena vidutiniškai 8 metais ilgiau.

Tikslo turėjimas. Bendruomenėse žmonės periodiškai aptaria savo tikslus su aplinkiniais ir vieni kitus stipriai palaiko. Tikslus turi ir jaunuoliai, ir 102 metų močiutės.

Išskirtina tai, kad jie visi turėjo tikslus aukštesnius už save ir juose atsispindėjo gerovės siekimas ne jiems asmeniškai, bet jų šeimai ar visai bendruomenei.

Tiesa, šios VISOS bendruomenės tiki į Dievą ir aktyviai lankosi bažnyčioje.

Streso neturėjimas. Žmonės šiose bendruomenėse gyvena be streso, atsipalaidavę, gal todėl, kad dažniausiai darbuojasi fermoje, kur nėra įtempto darbo grafiko. Kai kurie net neturi laikrodžio.

Tai nereiškia, kad išmestum savo laikrodį ir eitum dirbti į fermą. Tiesiog pastebėk, kai kyla stresas ar nerviniesi ir išmok su tuo tvarkytis.

Taigi, norint gyventi ilgiau reikia visai nedaug:
Jeigu dirbi sėdimą darbą – judėk daugiau. Nėra net būtina eiti į sporto klubą, užtenka reguliariai eiti pasivaikščioti ar į darbą važinėti dviračiu.

Valgyk mažiau mėsos, daugiau daržovių ir vaisių. Idealu, jeigu turi savo daržą.

Sutvirtink ryšius su šeima, kaimynais ir draugais. Išmok išklausyti, juoktis ir palaikyti.

Kartais pagalvok apie aukštesnes jėgas už Tave.

Turėk tikslą, kuris naudingas būtų ne tik Tau, bet ir Tavo šeimos nariams, aplinkiniams ar bendruomenei.

Išmok tvarkytis su stresu ir kitais negatyviais jausmais.

Linkiu ilgo gyvenimo!

 

Iki malonaus,
Tadas Rakauskas

P.S. Nerijaus atsiliepimas, išbandžius paleidinėjimo metodą:

Sveikas, Tadai, na mano gyvenimas pasikeitė kardinaliai paklausius tavo paleidimų: dingo baimės prieiti prie moterų nejaučiu pykčio žmonėms, esu pastovios ramybės būsenos, kas mane veda į dvasinę ramybę, mano gyvenimo kokybė pagerėjo 150%, jaučiuosi laimingas kiekvieną dieną, kad galiu, kvėpuoti, matyti, bendrauti su nuostabiais draugais, susipažinti su įdomiais žmonėmis. Veikla kuria užsiimu man atneša laimę. Ačiū!

Nerijus, 25m

Įsigyk paleidinėjimo audio įrašus jau dabar! Skaityk plačiau…

Rašyti komentarą...

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *