Kodėl spręsti savo problemas (iššūkius) reikia dabar? - tutikraigali.lt
Call us toll free: +1 800 789 50 12
Best WP Theme Ever!
Call us toll free: +1 800 789 50 12

Kodėl spręsti savo problemas (iššūkius) reikia dabar?

KODĖL SPRĘSTI SAVO PROBLEMAS (IŠŠŪKIUS) REIKIA DABAR? 

 


Tadas Rakauskas, emocijų paleidimo metodasPamenu pradinėse klasėse melsdavausi, kad mokytoja neprašytų manęs nieko skaityti garsiai.

Melsdavausi ne todėl, kad nemokėjau skaityti, bet todėl, kad bijojau skaityti visai klasei (net jei klasiokai buvo draugiški).

Kažkokiu būdu vis „praslysdavau“, mokytoja nieko manęs neprašė ir maniau, kad man pasisekė. Oi, kaip klydau.

Vėliau universitete, net jei žinodavau teisingus atsakymus, neatsakydavau į dėstytojo klausimus, nes buvo baisu susimauti prieš grupiokus.

Negaudavau papildomų balų prie egzaminų, bet man buvo nemotais, svarbiausia – išvengiau baimės.

Baigęs universitetą darbe bijojau paaukštinimo, nes buvo baisu, kad nesusitvarkysiu, nesugebėsiu vadovauti.

Žinoma visada dalis manęs norėjo, kad būčiau drąsus ir padaryčiau tai, kas prašoma, tačiau nežinodamas, kaip tvarkytis su savo vidumi, bandžiau išsisukti nuo situacijų, kad tik nereiktų jausti baimės.

Tokiu būdu bėgdamas nuo baimės, šansą būti drąsiu atidėdavau rytojui. Ir dažniausiai proga būti drąsiu ateidavo su dar didesniu išbandymu.

Bėgant metams, išmokęs emocijų paleidimo metodą, paleidau tą baimę.

Tačiau vien paleisti neužtenka. Norint, kad tai įsitvirtintų sąmonėje, reikia padaryti tai, ko bijoma, todėl vis daugiau bendravau su žmonėmis ir supratau, kad net nusišnekėjus ar padarius klaidą, niekas nenukryžiuoja. Atvirkščiai supranta ir padeda!

Taip su viskuo gyvenime – nuo atėjusių kliūčių ar iššūkių reikia ne bėgti, o pažiūrėti jiems į akis ir imti spręsti dabar. Nes bandydami pabėgti, atidedame juos ateičiai.

O ateityje tai pasireiškia, kaip dar didesnis iššūkis.

Iššūkiais gali būti nesutarimai santykiuose, kažkas finansuose, sveikatoje, darbe, savęs supratime, vidinėse savybėse, savęs mylėjime…

Ar pastebi, kad jeigu bandome bėgti nuo to, kas negerai, niekur nepabėgame?

Pavyzdžiui, jei santykiuose su antrąja puse vaidinsime, kad viskas gerai, kai iš tikro nesame kažkuo patenkinti, prie ko tokia vaidyba prives? Nepasitenkinimas tik augs.

O jeigu paleisime tą negatyvą ir iš karto spręsime situaciją, tai daug šansų, kad viskas pagerės.

Arba jeigu žmogus pradėjęs savo verslą, darbus, kurių nenori daryti (dažniausiai tai svarbiausi darbai), atidės vis rytojui, tai progresas bus lėtas. Greičiausiai toks verslas niekada nesuklestės.

Arba jei žmogus norintis pamilti save, tik skaitys knygas apie tai, tačiau neįdės praktinio darbo, kad pamilti save, tai kaip meilės bus daugiau?

Norint pasiekti bet kokį tikslą atsiranda kažkas, ką reikia išmokti, kad tą tikslą pasiekti.

Tai kaip pamoka, kuri kartosis tol, kol jos neišmoksime.

Ir jei prastai mokomės, tai ta pamoka gali kartotis visą gyvenimą. Juokiuosi. Įprastai jei iš pirmo karto į ją nekreipiame dėmesio, tai ji didėja, kad su laiku tikrai pastebėtume ir ją išmoktume.

Kad to nebūtu, reikia įprasti tvarkytis su iššūkiais dabar, neatidedant jų rytojui.

Pavyzdžiui, jei tikslas yra gražūs santykiai, tai reikia dabar paleidinėti nemeilės jausmus, kad į santykius grįžtų ryšys, pagarba ir meilė.

Jei tikslas yra turėti klestantį verslą, tai reikia dabar nustoti švaistyti laiką, susitvarkyti su savo tinginiavimu ir imtis darbo.

Jei tikslas yra mylėti save, tai reikia dabar paleisti savikritiką, kad padaugėtų meilės.

Įdomu, tai, kad dirbdamas su savo vidumi gali susitvarkyti praktiškais su visais iššūkiais. Juk juos patiriame tik per save ir tik nuo mūsų savijautos, mąstymo ir įpročių priklausys, kaip į juos reaguosime. Pasikeisi Tu – pasikeis situacijos.

 

Iki malonaus,
Tadas Rakauskas

Rašyti komentarą...

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *